Бути закоханим чи кохати???

 
 

Бути закоханим чи кохати???

Що ж це було? Кохає вона досі??? Чи все минуло???……………Закохатися — це значить бути захопленим, зачарованим зовнішньою або внутрішньою красою иншої людини, бути під впливом її чарівности, привабливости. Бо його вразила її врода, дівочість, риси обличчя, барва волосся, вигин вуст, постава, такт, доброта, розум, її любов до краси. Бо її захопила його рішучість, простота, мужність, його погляди, підхід до життя, обрис підборіддя, гарне волосся, очі...
Пасивність. Можливо, це слово тут найбільш доречне. Вона так прагне бути із ним поруч, кожна мить без нього здається їй втраченою. Увесь час проходить під знаком захоплення тією людиною. Понад усе хочеться чути голос, спостерігати за кожним рухом, за кожним жестом. Таким є кохання підлітків, яке може тривати два тижні або навіть цілі вакації, а потому так само відходить, як прийшло — немов весняний сніг. Його часто називають "зеленим коханням" — і слушно, бо воно як незрілий плід, що швидко всихає й опадає, не встигнувши вповні розвинутися. Таким є кохання підлітків до вчителя чи вчительки, до акторів, співаків, джазменів, до своїх однокласників. Це типове "ходіння-разом». Нескінченні проводжання. Вистоювання у дворі. Але... далі за розмови справа не рухається. Та й самі розмови — це найчастіше монологи. Кожен говорить про своє, про себе. Нікому чомусь спаде на думку, що можна б, наприклад, окремі види робіт зробити разом.
Закоханість має у собі цей характерний елемент пасивности. Тимчасом захоплення, що є підставовим чинником кохання, повинно бути лише першим його етапом. Від закоханости людина мусить перейти до кохання. Це не один крок, а прірва, яку слід перестрибнути. А кохання — це готовість допомогти, бажання опікуватися, бути корисним для коханої людини.
Кохання також не є вільне від зачарування. Якраз навпаки: поява такого почуття цілком зрозуміла і вмотивована. Людина, що захоплена иншою людиною, перебуває під її впливом, сумує за нею, шукає її товариства, підсвідомо відчуває, що не можна лише пасивно брати, черпати, поглинати, а слід увійти у життя цієї людини, зблизитись із нею, поєднатися, бути разом. Найліпше і йому допомагає спільна праця.
Буває і так, ще лише один переходить від закоханости до кохання, і тут можуть виникати різні складні ситуації. Партнер, який ще не доріс до наступного етапу, не розуміє, що відбувається, трактуючи зусилля иншого як втручання у його справи. Коли нарешті зрозуміє, то й сам прагнутиме усе робити разом. Тут уже можна створювати подружжя.
Але, на жаль, часто буває так, що людина затримується на закоханості і з нею входить у подружнє життя. Звичайно, трапляється, що у подружжі зусиллями обидвох чи хоча б одного це становище може змінитися. Але частіше буває инакше.
Скажімо, вона чекала від нього рішучосте, сили, відповідальні Прагла його цілунків, чекала, що він носитиме її на руках. Їй навіть не спадало на думку, що вона сама повинна брати участь у розв'язанні повсякденних проблем, стати із ним пліч-о-пліч і боротись за спільне життя. Бо просто не вміє кохати. Не вміє бути разом.
Зрозуміло, те саме можна сказати і про чоловіка, який любить дружину лише як оздобу, як ляльку. Тому він приходить з роботи, всідається на канапі, розгортає газету — і більше нічого його не цікавить. Він-бо вважає за приниження допомогти дружині готувати вечерю а чи прибрати у хаті. У нього є друзі, з якими він проводить вільний час, а дружина — це просто його власність, як-ось меблі чи авто. Такий чоловік не знає смаку радости, яку може дати тільки спільна праця і життя разом.
Як навчитися кохати? Де навчитися кохати? Найпростіше вдома. Біля батьків. Дивлячись на батьків. Якщо, звісно, вони можуть служити тут добрим прикладом. Якщо дитина бачить, як батьки разом працюють, допомагають одне одному, разом радіють, діляться своїми досягненнями, успіхами, турботами, клопотами, шукають одне в одного розуміння — і від цього по-справжньому щасливі.

Уривок з книжки: о. Мечислав Малійський Перш ніж скажеш кохаю… / Пер. з пол. В. Третяка. – Львів: Свічадо, 2006. – 184с. - с.24-26


Создан 09 янв 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником